Spalva :
Kaip išvalyti audinių baldą?
Jūsų medžiaginiai baldai neabejotinai yra dažniausiai naudojami baldai jūsų svetainėje. Nesvarbu, ar skaitote knygą, linksminate žmones ar žiūrite televizorių, jūsų sofos, foteliai ar net pufai yra labai paklausūs. Štai kodėl būtina reguliariai ja prižiūrėti, kad ji kuo ilgiau išlaikytų savo blizgesį. Taigi, kaip prižiūrėti medžiaginius baldus ir kaip nuo jų išvalyti dėmes? Štai keli mūsų patarimai.
Kaip sėkmingai išvalyti medžiaginius baldus?
Yra keletas valymo būdų, kaip prižiūrėti baldus: sausas valymas ir šlapias valymas. Visų pirma, skirkite laiko perskaityti savo gaminio instrukcijas, kad nerizikuotų: iš tikrųjų kai kurios medžiagos toleruoja drėgmę, o kitos – ne.
Kaip visam laikui atsikratyti dėmių ant medžiaginių baldų?
Ar reguliariai prižiūrite savo medžiaginius baldus ir nepaisant visko atsiranda dėmių? Kartais tai neišvengiama, bet nepataisoma: svarbiausia veikti greitai ir efektyviai. Jei dėmė dar nesena, paimkite sugeriantį tirpalą, pvz., soda arba Sommières žemę, ir užtepkite ant dėmės didelį kiekį. Palikite bent valandą, tada švelniai patrinkite prieš išsiurbdami. Jei dėmė senesnė ir gerai išplitusi, galite rinktis audinių dėmių valiklį, kurį nesunkiai rasite prekybos centruose. Kitu atveju pasigaminkite savo naminį dėmių valiklį, sumaišydami baltąjį actą, indų ploviklį ir skaidrų vandenį. Išpurkškite mišinį purkštuvu arba užtepkite suvilgyta kempine. Po to nuimkite tirpalą drėgna šluoste ir leiskite nuvalytai vietai išdžiūti.
Kasdienė medžiaginių baldų priežiūra
Kartą ar du per metus rekomenduojama giliai išvalyti medžiaginę sofą, fotelį ar pufą. Tuo tarpu patartina jį reguliariai prižiūrėti, kad nesikauptų nešvarumai. Jei jūsų gaminys turi nuimamą dangtelį, priežiūra paprasta: žiūrėkite etiketę ir įdėkite jį į skalbimo mašiną. Tada leiskite išdžiūti ore. Tačiau jei jūsų gaminys nėra nuimamas, tam reikės šiek tiek daugiau pastangų.
Visų pirma, reguliariai nuvalykite dulkes, kad apsaugotumėte nuo erkių, dulkių ir net blogo kvapo. Taigi kartą ar du per mėnesį apsvarstykite galimybę išsiurbti (šepetėlio antgaliu) dulkes, kurios dažnai nematomos plika akimi.
Tada nedvejodami naudokite vandeniui atsparią medžiagą, kad apsaugotumėte savo medžiaginę sofą ar fotelį nuo galimų dėmių. Užpurkškite juo visą gaminį, tada palaukite visą dieną prieš vėl naudodami, kad produktas turėtų pakankamai laiko išdžiūti.
Baltasis actas
Natūralus valymo tirpalas, baltas actas yra geriausias jūsų sąjungininkas giliai valant audinio gaminį. Norėdami tai padaryti, pradėkite ruošdami lygių dalių baltojo acto ir vandens mišinį. Šiame tirpale pamirkykite kempinę, tada švelniai nušveiskite sofą. Nuplaukite drėgnu skudurėliu, tada nusausinkite sausu skudurėliu. Prieš vėl naudodami, palaukite kelias valandas, kol baldai visiškai išdžius.
Kepimo soda
Jei jūsų medžiaginiai baldai yra šiek tiek trapūs, rinkitės cheminį valymą su soda. Šis metodas turi du privalumus: grąžina audinį blizgesį ir dezodoruoja. Pabarstykite sofą kepimo soda, tada švelniai nušveiskite šepetėliu ar audiniu. Palikite keletą valandų, tada išsiurbkite baldus.
Valymas garais
Visų pirma įsitikinkite, kad jūsų sofa, fotelis ar net pufas gali atlaikyti karštį ir garus, išbandydami įrenginį ant nepastebimos vietos. Jei šio bandymo metu nesukuriama aureolė ir spalva nepasikeitė, galite naudoti garų valytuvą, kad kruopščiai išvalytumėte gaminį. Jis dezinfekuos audinį ir pašalins nešvarumus. Jei jūsų baldai nepalaiko šio metodo, paruoškite skaidraus vandens ir Marselio muilo mišinį, tada skudurėliu užtepkite ant sofos.
Sodos kristalai
Atskieskite puodelį sodos kristalų dideliame inde, pripildytame vandens. Tada šiame mišinyje suvilgyta kempinėle patrinkite savo baldų paviršių. Tačiau būkite atsargūs, jei jūsų sofa yra spalvota, šios technikos nerekomenduojame. Iš tiesų, tai kelia spalvos pakitimo pavojų. Naudokite tik šviesių atspalvių baldams.